Martina bloguje

Články, postřehy, rozhovory

Sama na akci pro skupiny! Cože?

Když jste na akci jako otevřené sklepy, kde proudí desítky početných skupin, sama (všechno fotíte „pouze“ mobilem a vysvětlujete, že je to pro oficiální web a Facebook dané akce), tak vypadáte podezřele. A nebo protože váš mobil potřebuje energii a vy také, sedíte na obědě, sama, a vypadáte podezřele. A tento text si právě sepisujete na papír (průvodce sklepů☺), vedle vás sedí pár, diskutuje o vepřovém koleni a vy ... vypadáte podezřele.

Je lidem, okolí, to, že sedíte, jíte a pohybujete se pro hromadné akci sama podezřelé, nepříjemné nebo snad divné?

Právě teď se mě pohlédla paní od vedlejšího stolu stylem „chudina“! Měla jsem si snad na sebe dát velkou ceduli „DNES SAMA, ale jsem tu pracovně!“

Nebo je to tak, že to nikomu divné nepřipadá a spíše je to jen váš pocit? Já si zvláštně nepřipadám, prostě je to moje práce (ano fotím mobilem, jak lidé popíjí a někdo mi za to platí ☺) a zrovna dnes se mnou nikdo nemohl jako „párový nebo vícečlenný doprovod“.

Když jsem byla v předchozí práci sama služebně v zahraničí, tak ten pocit „vypadám podezřele, osamoceně“ zdaleka takový nebyl. Že by tzv. osobní uvědomění, „dyť mě nikdo nezná, jsem v cizině?“ Nebo je to za hranicí ČR a větších městech přirozenější?

A jaké máte zkušenosti a zážitky VY?